Program

ČASOVNICA MEDNARODNEGA STROKOVNEGA SIMPOZIJA »ZLATI REZ«

 

SREDA, 18. 9. 2019

ob 10.50

Prihod udeležencev, zbiranje v telovadnici, registracija, klepet ob kavi

 

Sodelujejo tudi gostje iz partnerskih šol in Erasmus +:

1.      Srednja šola prve stopnje Sv. Ciril in Metod iz Trsta

2.      1.C. Don Lorenzo Milani 1o Polo Leverano

3.      Pädagogische Hochschule Kärnten, Viktor Frankl iz Celovca/Inštitut za večjezičnost in medkulturno izobraževanje na Pedagoški visoki šoli na Koroškem

4.      I Minna Canth school iz Finske

 

 

od 11.25 do 11.50 Otvoritev simpozija in kratek program v telovadnici šole
od 12.00 do 12.45 Primeri dobrih praks učiteljev Prve osnovne šole (hospitacije)
od 12.45 do 12.55 Odmor
od 13.00 do 15.00

Plenarni del v telovadnici šole:

–          dr. Tjaša Pogačar: Okoljski problemi

(13.00 do 13.55)

 

–          dr. Zoran Milivojević:  Razvoj socijalnih veština u školi XXI stoleća/ Razvoj socialnih veščin v šoli 21. stoletja

(14.00 do 14.55)

od 15.00 do 15.55 Kosilo na šoli
od 16.00 do 17.30 Predstavitev referatov udeležencev
od 17.35 do 18.00 Zaključek prvega dne in pogostitev v jedilnici in avli šole

 

ČETRTEK, 19. 9. 2019

ob 10.50 Prihod udeležencev, zbiranje v telovadnici, registracija, klepet ob kavi
od 11.10 do 11.50 Kratek program v telovadnici šole in predavanje ravnatelja Gimnazije Ravne na Koroškem g. Dragomirja Benka in go. Alijane Tertinek, profesorice likovne umetnosti o Zlatem rezu
od 12.00 do 13.20 Predstavitev referatov udeležencev
od 13.20 do 13.30 Odmor (kava, rogljiček)
od 13.30 do 15.30

Plenarni del v telovadnici šole:

    dr. Mateja Jamnik:  (Artificial Intelligence and Education/Umetna inteligenca in izobraževanje)

(13.30 do 14.25)

    dr. Matej Tušak: Stres in učinkovito obvladovanje stresa v osnovni šoli

(14.30 do 15.25)

od 15.40 do 16.20 Kosilo na šoli
ob 16.30

Skupen odhod proti Kulturnemu domu Slovenj Gradec

(dobimo se pred telovadnico šole)

od 17.00 do 19.00

Okrogla miza v Kulturnem domu na temo: SODOBNI POGLEDI NA ŠOLO 21. STOLETJA z moderatorko Barbaro Brusnik Polutnik in gosti:

1. dr. Lučko Kajfež Bogataj/ dr. Tjašo Pogačar

2. dr. Matejem Tušakom

3. dr. Matejo Jamnik

4. dr. Slavkom Gabrom

5. dr. Vinkom Logajem

od 19.00 Zaključek Mednarodnega strokovnega simpozija »Zlati rez«

 

 

(Vseh ogledov 191, danes 3)